Plan spotkania służbowego
Miejsce: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Wojska Polskiego 8 Godzina: 10.00-13.00 Godzina Harmonogram wystąpień 10.00 Oficjalne otwarcie spotkania „Plany rozwoju gospodarczego Sosnowca w strategii miasta do 2020 r." Zastosowano w nim przejrzyste formatowanie i proste numerowanie liczbowe w zapisie rzymskim, dzięki czemu plan jest zrozumiały i przejrzysty zarówno dla prelegentów, jak i uczestników spotkania.. Pilnuj czasu.. Przerwy należy ustalić mniej więcej co trzy godziny, przy czym przerwy krótkie mogą trwać do 20 minut, a obiadowe do 2 godzin.1.. Określa porządek obrad, ich plan, dotyczy spraw bieżących.. Uczestnicy zebrania powinni znać jego przebieg z wystarczającym wyprzedzeniem (np. kilku dni).Przygotowując taki plan pamiętajmy, że konieczne jest zawarcie w nim wszystkich niezbędnych tematów, ale nie można również „zmęczyć" nimi uczestników spotkania.. Zadbaj o sprawny przebieg spotkania dzięki temu klasycznemu szablonowi planu spotkania.. Często polega na dyskusji, opartej na przestudiowanej uprzednio literaturze.PLAN SPOTKANIA SŁUŻBOWEGO: najświeższe informacje, zdjęcia, video o PLAN SPOTKANIA SŁUŻBOWEGO; Wywiad: Robert Biedroń - rewolucjonista ze Słupska.Sprawdź jak napisać notatkę służbową, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj ze wzorem i przykładami notatek służbowych..

Plan spotkania służbowego 6.3.

Samodzielnie lub z pomocą swoich współpracowników powinien przygotować agendę, czyli plan wydarzenia.. Wszystkie pozostałe aspekty, moim zdaniem są już na dalszym planie.Przed spotkaniem biznesowym w biurze - przygotowanie merytoryczne.. Zakładam, że na każde spotkanie tego typu jesteśmy świetnie przygotowani pod względem merytorycznym i to nie wymaga wyjaśniania, natomiast przedmiotem dzisiejszego artykułu jest .Spotkanie służbowe, organizacja spotkania biznesowego, organizacja wydarzeń.. Znaczenie .Pobierz bezpłatny szablon harmonogramu dla szkoły, firmy lub rodziny i zadbać o terminowe realizowanie planów.. Notatkę służbową traktuje się jak pismo urzędowe.Musisz mieć w małym palcu cały plan spotkania, dokładnie zaplanować to, co będziesz chciał powiedzieć i przygotować się na argumentację drugiej strony, gdy np. spotkanie służbowe będzie związane z negocjacjami.. Może trwać kilka godzin.. s. 76 i nastpne)Co ciekawe, aż 48 proc. zarządzających spotkania z własnym szefem jeden na jeden ma rzadziej niż raz w tygodniu, a 14 proc. nie ma ich wcale.. Agenda przyda się zarówno organizatorowi spotkania, jak i uczestnikom.4.. Dobre spotkanie to krótkie spotkanie - jeżeli coś da się załatwić w 20 min to nie wrzucaj do kalendarzy godzinnego spotkania.agenda, lm od agendum oznacza „rzecz do wykonania") jest to program spotkania, zebrania itp..

Plan spotkania biznesowego.

Choć wydaje się to oczywiste - w praktyce nie zawsze tak się dzieje.. Notatka służbowa (memo) Notatka służbowa jest dokumentem stosowanym w firmach, instytucjach i urzędach.. Aby zastąpić tekst w szablonie planu, po prostu zaznacz akapit i zacznij pisać.Spotkanie służbowe, czyli biznesowy savoir vivre.. Spotkanie służbowe w sali konferencyjnej 6.4.. Służy prawnemu udokumentowaniu bieżących ustaleń w celu kontroli realizacji czynności służbowych.Notatka służbowa - jak napisać Notatka służbowa ze spotkania bądź rozmowy telefonicznej przede wszystkim powinna mieć zwięzłą formę.. • Seminarium- forma szkolenia mająca na celu zapoznanie się z nowymi problemami występującymi np. w technologii pracy biurowej.. Savoir-vivre podczas spotkań służbowych 6.5.. Czuwaj nad planem i czasem posiedzenia.. Dygresje i omawianie pobocznych tematów spowoduje, że wszyscy będą mieć wrażenie, ze spotkanie jest o wszystkim i niczym.. Każde spotkanie biznesowe należy poprzedzić mądrym planowaniem.. Zaproszenie na zebranie 6.6.. Agendę najlepiej przedstawić w formie tabeli, umieszczając w każdej z kolejnych kolumn: godzinę, temat, informację o osobie prowadzącej.Agenda spotkania jest bardzo istotna, dobrze jest podać powody, dla których poszczególne tematy mają być omówione (w skrócie)..

Przebieg spotkania 6.9.

spotkania należy umieścić na końcu protokołu z zebrania.. Kiedy wybieramy się lub organizujemy spotkanie biznesowe - powinniśmy jasno określić jego cel: co chcemy osiągnąć, po co się spotykamy, jaki ma ono przynieść efekt.Ważne jest, by wszyscy uczestnicy spotkania mieli tego świadomość.Chodzi o "spotkania lub zebrania służbowe i zawodowe" oraz "imprezy i spotkania do 20 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby .spotkania omówiono dopiero poow porzdku dziennego, jest domen niemal wszystkich urzdów i przedsibiorstw.. Przedstawi to gospodarza jako pewnego siebie i dobrze wychowanego.. Dostępne są szablony harmonogramów godzinnych, dziennych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych.Udane spotkanie to takie, które ma jasno określony cel i ten cel zostaje zrealizowany w jego trakcie.. Tyle wystarczy, aby spotkanie nazwać udanym.. Organizacja spotkań w gabinecie szefa 6.3.2.. Rzadkie są też spotkania strategiczne - rzadziej niż raz w tygodniu realizuje je 56 proc. respondentów, a 13 proc. nie miewa ich w ogóle.6.2.. Prowadzący spotkanie powinien przedstawić jegoSpotkanie służbowe w miejscu publicznym - jak zabezpieczyć dane firmy Spotkania biznesowe poza siedzibą firmy niosą za sobą nie tylko ryzyko błędów organizacyjnych, ale też wycieku danych, dlatego wielu doradców nie zaleca spotykania się w miejscach publicznych.SOSNOWIECKIE SPOTKANIE BIZNESOWE 2014 w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym Termin: wtorek, 04.03.2014r..

Zawsze naley kontrolowa harmonogram i plan spotkania (zob.

Przygotowanie sali, dotyczy odpowiedniego ustawienia stołów, mównicy, stolika dla protokolanta, stołu prezydialnego oraz miejsc siedzących, których powinno być ich więcej niż spodziewanych gości.Przygotuj plan.. Najczęściej jest to dokument jednostronicowy, sporządzony na komputerze lub napisany odręcznie.. Pierwsze spotkanie powinno się odbyć w siedzibie przedsiębiorstwa.. Jeżeli jakieś zagadnienie jest ważne dla całej grupy, można je wyróżnić.. Prosta zasada, gdyby ktoś miał wątpliwości, co do tego, kogo obowiązkiem jest potwierdzenie obecności uczestników lub przygotowanie notatki.. Wizytówki 6.7.. Jeśli nie przyjeżdża on do siedziby firmy własnym .Podczas organizacji spotkań służbowych bardzo ważne jest techniczne przygotowanie spotkania.. Poznaj lepiej swoich gości, dowiedz się więcej o zagadnieniach, jakie będą poruszane i nie stresuj się.Organizacja spotkań służbowych Przebieg spotkania Istotne jest to, aby spotkanie zacząć punktualnie.. Rodzaje spotkań służbowych 6.3.1.. Spotkanie biznesowe musi mieć swój cel.. Częstotliwość zebrań w przedsiębiorstwach dysponujących siecią komputerową może być znacznie ograniczona, ponieważ wymiana informacji może odbywać się pocztą .Spotkania biznesowe to codzienność przedsiębiorców.. To przestrzeganie programu spotkania oraz pilnowanie, by bez konieczności nie wydłużało się ono wskutek zbędnych dyskusji i tematów niezwiązanych ściśle z głównym problemem narady.Efektywne spotkania: Przygotowanie.. Długo myślałem nad dobrym pierwszym punktem, który cię zaskoczy.. Na przewodniczącym zebrania spoczywa organizacyjny obowiązek.. Przyczyny organizacji spotkań służbowych 6.8.. Projekt Efektywny - dodano: 30.11.2014, 20:25 Branża MICE to nieskończona ilość ciągłych zjazdów służbowych , narad, wyjazdów szkoleniowych, imprez integracyjnych, wycieczek i wszelkich organizowanych spotkań biznesowych .Organizujesz spotkanie, zatem ty za nie w całości odpowiadasz.. W idealnym świecie takie spotkanie kończy się konkretnymi wnioskami, przynosi jakieś postępy, przybliża spodziewane efekty.. Pozytywnie wpłynie to na wizerunek firmy, a dodatkowo utwierdzi uczestników w przekonaniu, że przebiegnie ono zgodnie z planem.. Przed spotkaniem lider musi określić temat i charakter zebrania.. Powinieneś to zrobić przed spotkaniem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt